Zakupy na miejscu

Chata Żywej Gliny powstała ze wspomnień z dzieciństwa, życia na wsi. Swoją pracę łączę ze spędzaniem czasu w okolicy Chaty, angażowaniem się w ludzi i wydarzenia. To miejsce i odwiedzające mnie osoby są źródłem wspaniałej energii i pomysłów, które przelewam w swoje prace.

Uwielbiam poznawać odwiedzające mnie osoby, zapraszać do swojej Chaty. Chętnie napiję się z Tobą wspólnie kawy lub herbaty, opowiem o okolicznych legendach. Chcesz własnoręcznie zerwać gruszkę z sadu, czy wziąć udział w odkrywczych warsztatach?

Zapraszam 😊 Realizując ceramiczne marzenia z otwartym sercem stworzyłam taki mini gliniany skansen z żywym dachem, gdzie po podłodze wije się słoma między nogami, a w tle gra muzyka ludowa. Glinianą chatę zdobią wspomnienia moje oraz lokalnej społeczności ze wsi Pęplino. Oczywiście zobaczysz w niej kolekcję moich ozdób. Najbardziej jestem dumna ze swoich kur, kogutów oraz Chatek w Kratkę – autorskiego projektu oddającego ducha tutejszej architektury.

Dalej, zaplanuj odwiedziny w stolicy Krainy w Kratę – Muzeum Kultury Ludowej w Swołowie, a jeszcze dalej gościnę do Zagrody Śledziowej w Starkowie.

A potem uwieńcz to koncertem, chociażby podczas Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Te wszystkie wspaniałości z perspektywy topografi terenu okalają Chatę Żywej Gliny w Pęplinie.

Do zobaczenia 😊

Top